NASCARSlavic'in Kaleminden

2021 NASCAR şampiyonu Kyle Larson kimdir?

Bu yazıda 2021 NASCAR şampiyonu Kyle Larson’u tanıtacağım. Yazıya başlamadan önce kendisini tebrik ederim her ne kadar Hamlin şampiyon olsun istesem de Larson gibi genç yeteneğin şampiyon olması beni sevindirdi. 31 temmuz 1992 yılında Kaliforniya’da dünyaya geldi genç Kyle. Annesi Japon-Amerkian’dı bu yüzden hiç de kolay bir çocukluk dönemi yaşamadı ailesi zamanının çoğunu Japon toplama kampında geçiriyordu.

Motorsporları kariyerine ise 2011 yılında USAC ve World of Outlaws’da başladı, piste ilk adım attığı senede başarısını herkese gösterdi yılın çaylağı seçildi ve NASCAR’ın kapılarını araladı. 2013 yılında NASCAR’ın en alt serisi olan kamyon serisine katıldı, bu turnuvaya katıldığında 20 yaşındaydı yani Larson NASCAR’a geç başlamış diyebiliriz ancak şöyle bir durum var Larson o yıl hem kamyon serisi hem de Xfinity serisinde yarıştı daha basit bir dil ile anlatmak gerekirse hem F3 hem de F2 de aynı yıl yarıştı gibi düşünülebilir. Larson’un bu hızlı başlayışı 2014 yılında da devam etti alt serilerde sadece bir yıl yarışmasına rağmen Cup Series’a katılma başarısını gösterdi. 2017 yılına kadar hem Xfinity hem de Cup Series’da yarışmaya devam etti.

2020 yılında Chip Ganassi Racing’e veda etti ve Hendrick Motosports’a katıldı katıldığı ilk yılda 2021 sezonunda ise Chase Elliott, denny Hamlin ve Martin Truex Jr. Gibi pilotları mağlup ederek şampiyon oldu. Kyle Larson henüz 29 yaşında ve önü çok açık inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda tek şampiyonlukla yetinmeyerek yeni şampiyonluklar kazanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu