AMERİKAN FUTBOLUNFL

2021 NFL TAKIM REHBERİ #3

7.Carolina Panthers

Ligin açık ara en iyi running back oyuncusu olan Christian McCaffery’in formasını giydiği Carolina Panthers bu sezon play-offlarda iyi bir derece yapabilecek potansiyele sahip kadro kurdu. Savunması NFL standartlarında olan Panthers takımı geçen seneki eksiklerini elinden geldiğince giderdi. Bunlardan biri oyun kurucu pozisyonuydu. New York Jets’in 2018 yılında 3.sıradan seçtiği ve kontratının son senesinde olan Sam Darnold’u makul bir takasla kadrosuna katarak bu eksiğini tamamladı. Defansta ve hucümdaki eksiklerini gideren Panthers ekibinde tek soru işareti  McCaffrey’in sağlıklı kalıp kalmayacağı. 

Panthers schedule: When and who they play in 2021 NFL season | Charlotte Observer

8.Los Angeles Chargers

Geçen sezon yılın çaylağı ödülünü alan Justin Herbert’in formasını terlettiği Chargers ekibi yeni bir yapılanmaya girdi. Bu yapılanmada gayet başarılı ve doğru hamlerle yoluna devam ediyor. Takımlarında Herbert ve Allen gibi iyi silahlar varken 13.sıradan bu sene Rashawn Slater’i kadrosuna katarak gücüne güç kattı. Fakat Chargers ekibinin ciddi savunma problemleri var. Bu problemleri halletmesi 2 veya 3 sezon sürebilir. 

What Are The Los Angeles Chargers' Team Needs In The 2021 NFL Draft? | Sharp Football

9.New York Jets

Bir franchise düşünün sadece en kötü hamleleri yapmaya odaklansın. İşte bu takım New York Jets. Daha tanking yapmayı beceremeyen kötü bir franchise ne yazıkki. Bu sezonu uzun bir süre galibiyet almadan devam ederken bir anda 2 galibiyet birden alarak drafttaki 1.sıra hakkını Jacksonville Jaguars’a kaybeden Jets ekibi Trevor Lawrence’i draft etme şansını da kaybetti. 2018 yılında 3. sıradan draft ettikeri Sam Darnold’un etrafına doğru takım kuramayıp bileti ona kesip bu sene tekrar oyun kurucu draft ettiler. Sam Darnold’un yerine draft edilen Zach Wilson’ın sonu Sam Darnold gibi olacak. 

5 strengths and weaknesses of the New York Jets heading into the 2021-22 season - Insider Voice

10.Baltimore Ravens

Lamar Jackson’ın bir başına kaldığı ve tek başına büyük sorumluluklar alıp götürebildiği yere kadar götürdüğü takım Ravens NFL standartlarına göre gayet iyi bir savunma takımına sahip. Ravens’ın maalesef hucümda Lamar Jackson’dan başka büyük silahı yok maalesef. Orlando Brown gibi genç ve yetenekli bir oyuncuyu Chiefs’e takas ettikten sonra running back oyuncusu JK Dobbins aşilden sakatlanarak sezonu başlamadan kapattı. Ellerinde iyi bir WR bulunmayan Ravens’ın Lamar Jackson’a verdiği silahlar bi anda uçup gitti. Lamar Jackson’ın nasıl sorumluluklar alacağı bu takımın kaderini belirleyecek. 

Ravens roster ranked as one of the top five in the NFL

11.Indianapolis Colts

Colts ekibi tamamen normal sezon takımıdır. Normal sezonda iyi oyunlarına kanıp play-offlarda iyi bir yere geleceğini düşünürsünüz fakat bu iyi oyunlar aslında çok kırılgandır. Play-offlar geldiğinde gerçekten şampiyonluk isteyen takımlarla karşılaştıkları anda taraftarlarını hayal kırıklığına uğratacaklardır. Bu sene Carson Wentz’i takasla kadrolarına dahil ettiler. Wentz yetenekli bir oyuncu fakat bir sezonu sağlıklı bir şekilde tamamlaması tam bir muamma. Sezon başlamadan sezonu kapatan oyuncuları bulunan Colts’un Wentz’e takımı emanet etmesinin ne kadar doğru bir karar olacağını sezon başlayınca hep birlikte göreceğiz.

Mehmethan Bellek

Hasta NFL ve NCAAF takipçisi, Tampa Bay takımları taraftarı ve koyu Justin Herbert savunucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu