MÜZİKRozita'nın Kaleminden

Axl Rose -”kırık kalpli büyük çocuk.”

Asıl adı William Bruce Rose olan, HardRock müziğinin bilinen Guns’n Roses grubunun baş solisti Axl Rose,  aynı zamanda 2016 yılından 2019 yılına kadar  AC/DC  grubunun vokalistliğini de yapmıştır.

Guns’nRoses İlk albümleri olan Appetite for Destruction(1987) dünya çapında büyük bir yankı uyandırmıştır.

Sahnede onu güçlü ve yankılı sesiyle tanırız fakat  derinlere indiğimizde çocukluğunun da yankılı ve güç  gerektiren bir süreç olduğuna tanıklık edebiliriz.

Babası ihmalkar ve sorumsuz davranarak kendini  ailesinden  uzaklaştırmış ve bu da hayatın heyecanını  yeni  keşfetmeye çalışan 16 yaşındaki Rose’un çocukluğunda derin bir iz bırakmıştır. Hatta birçok araştırma medyalarında Axl’ın  henüz  iki yaşındayken  babası  tarafından  cinsel  tacize  uğradığı  söylenir.Bu sebeble anne ve babası yollarını ayırmaya karar verir.

Erişkin yaşlarında da konuk olduğu birçok röpörtajlarda ailesi tarafından çok fazla baskıya maruz kaldığı ,üvey babasının kendisine ve kardeşlerine birçok kez şiddet uyguladığından bahseder.Evde müzik dinlemenin ve televizyon izlemenin yasak olduğunu çünkü üvey babasının hepsinin şeytan işi olduğuna inandığını söyler.

Bugüne kadar haketmediği şekilde yaşamadığını  düşünen  Rose, ilacını müzikte bulmuş ve kendini tamamen müziğine adamıştır.Kendisini  müzikle beraber tanıma fırsatı yakalayıp  ününü  günümüze kadar taşımış ve kariyerinde uluslararası düzeyde  ses getirmeyi başarmıştır.

kendisine ait olan fotoğraf ve yazılar

Axl Rose ,Charles Manson’ın çok büyük bir hayranıdır ve Türkiye’deki konserlerinde Manson tişörtü giymiştir.

Rose’un birçok şarkısı  eski eşi Erin Everly hakkındadır.(This I Love, Sweet Child O’Mine, Estranged,November Rain)

grubun gitaristi olan Slash ile sahneden bir fotoğrafı.(günümüz)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu