BU HAFTA NE İZLESEK?FUTBOL

BU HAFTA NE İZLESEK? #2

Monaco x Marsilya;

Monaco, Kovac ile beraber geçen sezon yakaladığı başarının çok gerisinde kaldı, Marsilya ise sezona çok formda ama defansif anlamda da bir o kadar sıkıntı içinde girdi. Kovac’ın en önemli özelliği ise Marsilya gibi top oynamaya çalışan takımlara yaptığı başarılı işler. Mücadele dozu yüksek bir maç bekliyorum.

Leverkusen x Dortmund;

Dortmund’u anlatmaya gerek yok, herkes nasıl bir takım olduklarını biliyor. Bu maçı seçme nedenim Bayer Leverkusen’in yeni hocası ve gençleriyle beraber çok tempolu bir takım oldular. O yüzden Futbol zevki yüksek bir maç bekliyorum.

Napoli x Juventus:

Napoli, Sampoili ile birlikte beklediğimden iyi bir başlangıç yaptı. Sampoili hocam zaten beklenmedik işler yapmayı çok seviyor. Juve ise çalkalanma döneminde; Bayern’in yaptığı gençleşmeyi beceremediler, ellerindeki kaliteli isimler ise aynı rollerde.

Sporting x Porto;

Geçen sezonun 1 ve 2’si karşı karşıya gelecek. Beşiktaş adına Porto maçı bir test niteliğinde olacak. Sporting, Beşiktaş’ın grubunun defansif anlamda en iyi takımı. Ruben Amorim, tarih yazmaya devam ediyor. Porto ise istikrarlı gidişatını sürdürüyor.

Milan x Lazio;

Milan da Lazio da sezona yüksek dozdan giriş yaptı. Sarri takımı kendi felsefesine çok çabuk alıştırmışa benziyor. Milan, kadro kalitesi yönünden sıkıntılı bir takım. Hakan’ın yerini dolduramadılar. Ellerindeki kaliteli ayakların da yaş ortalaması yüksek. Yine bol pozisyonlu bir maç bekliyorum.

Herkese iyi seyirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu