BASKET HABERLERİNBA

Charles Barkley Meşhur Bar Kavgası

Tarihler 27 Ekim 1997’i gösterdiğinde Houston Rockets forveti Charles Barkley Orlando’da bir bar kavgasına karışmıştı.

Houston Rockets forveti Charles Barkley, Pazar sabahı bir adamı bir polisin elinden kurtarıp onu Church Street Station’daki bir bar olan Phineas Phoggs’ta bir cam pencereden fırlattığı suçlamaları hakkında özür dilemedi.

Barkley, “Polis ve tanıkların söyledikleri oldu, oldu” dedi. “Yaptığı uygunsuzdu. Kendimi savunacağım. Tartışma olmasın. Beni rahatsız edersen kıçını kırbaçlarım. Adam suratıma buz attı, ben de onun kıçını duvara çarptım. Bunu inkar etmiyorum. Kendimi savundum. O hak ettiğini aldı.”

Pazar gecesi, Charles Barkley Rockets, Orlando Magic maçı oynamadan önce, Barkley aynısını bir daha olursa tekrar aynısını yapacağını açıkça belirtti.

Kendimi ve kiminle birlikteysem her zaman savunacağım” dedi. ” NBA’deki yıllarımda bunu açıkça belirttim . Halktan asla geri adım atmayacağım. Asla geri adım atmayacağım. Bana saygı duyacaklar ya da kendimi savunacağım.”

Ağırlaştırılmış darp ile suçlanan ve şiddete başvurmadan tutuklamaya direnen Barkley, Orange County Hapishanesinden Pazar sabahı 07:15 sularında 6.000 dolarlık kefaletle çıktı. Barkley ile birlikte barda olan Rockets guardı Clyde Drexler, onu kefaletle serbest bıraktı.

Drexler ise arkadaşını böyle savundu “Kesinlikle kışkırtıldı buna şüphe yok” dedi.

Bir inşaat işçisi olan 20 yaşındaki Jorge Lugo, sağ kolundaki küçük kesiklerin tedavisinin ardından Orlando Bölge Tıp Merkezi’nden serbest bırakıldı.

Lugo’yu temsil eden bir Orlando avukatı olan Mark NeJame :
Barkley’nin saldırısının nefsi müdafaa olmadığını söyledi. Avukat, Lugo’nun 158 cm ve 50 kilogram olduğunu söyledi.

Olay saat gece 2 civarında patlak verdi Barkley gece 11 sularında geldi Barda izinli bir memur olan Jeffery Williams, Barkley’nin imza imzaladığını söyledi.

Barkley’nin yanındaki kadın, Barkley’nin kavga etmekten kaçınmaya çalıştığını söyledi. Deltona’dan Karen Carrington, Barkley’nin küfürler yağdırıp bir bardak buz fırlatırken Lugo’yu görmezden geldiğini söyledi.

Ama Lugo geri döndü, dedi ve elindeki bardağı fırlatıp Carrington’ın çenesine vurup onu sandalyesinden düşürdüğünde Barkley sinirlendi.

Yüzü morarmış olan Carrington, Barkley’nin dışarı çıkıp Lugo’yu yakalarken izlediğini söyledi.

Adamın camdan düştüğünü gördüm, dedi. “Camdan geri çekildi. Basınç camı paramparça etti.”

Lugo’nun avukatı, müvekkilinin iddiaları reddettiğini ve olaylarla ilgili kendi ifadesini doğrulayacak tanıkları olduğunu söyledi.

NeJame, “Buz veya cam atmadı” dedi. “Birinin yapmadığını söylemek değil, ama o değildi.”

Memurlar Barkley’i uzaklaştırdı, ama o Lugo’ya geri adım attı ve “Benim umursamama rağmen orada yatıp ölebilirsin” dedi.

Muhammet Işık

13 Mayıs 2003 İzmir doğumluyum. Yaklaşık 1 sene farklı medya kuruluşlarında çalıştıktan sonra 2021'in Temmuz ayı itibariyle Box to Box Medya oluşumunu kurduk. Ege Üniversitesi Gazetecilik öğrencisiyim. Sosyal Medya hesaplarımız ve Boxtoboxmedya.com sitesinin sorumlusuyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu