MÜZİK

Drip Season’ın Son Dansı : DS4EVER

Gunna albüm serisi Drip Season’ın sonuncusu DS4EVER’ı 7 Ocak’ta piyasaya sundu. Aynı release gecesi The Weeknd yeni albümü Dawn FM’yi çıkarması ile gözlerin Gunna’dan The Weeknd’e çevrilmesi beklense de, DS4EVER şu ana kadar çok daha fazla ilgi görmüş durumda. Klasik bir Drip Season’dan çok daha farklı ve iyisini ortaya çıkaran Gunna, kısa sürede bütün ilgiyi üzerine topladı. Albümün bu kadar ilgi toplamasında büyük bir pay sahibi de kesinlikle albüme dahil olan konukların Gunna ile birlikte mükemmel bir uyum sağlayıp ortaya çıkardıkları iş.

Albüm’deki İşbirlikleri

DS4EVER albümünde Gunna’ya Young Thug, Future, 21 Savage, Lil Baby, Roddy Rich, Kodak Black, Chris Brown, Chlöe, G Herbo, Nechie, Yung Bleu isimli rapçiler eşlik ediyor. Producer listesinde ise Metro Boomin, Wheezy, TURBO, Young Twix gibi isimler bulunuyor. Young Thug ve Future’ın Gunna’ya eşlik ettiği pushin P şarkısı albümün çıkmasından sadece saatler sonra Apple Music’te ilk sıraya yerleşti. Bunun yanı sıra herkesin bir diğer gözü ise Gunna’nın Freddie Gibbs’e attığı dissteydi. Peki uzun süredir sessizliğe bürünen Gunna ve Freddie Gibbs gerginliği nasıl oldu da bir anda tekrardan ortaya çıktı.

Gunna VS Freddie Gibbs

2020’nin Mayıs ayında Freddie, dahil olduğu Crime Stoppers adlı programda Gunna’ya snitch (ispiyoncu) demiş aralarındaki tartışmayı başlatmıştı. Gunna ise albüm çıkmadan iki gün önce Twitter’dan Freddie Gibbs’e “Albümüm çıktığında Freddie Gibbs kariyerinin en büyük anını yaşayacak.” diyerek albümde bir diss olacağını belli etmişti. Ardından Freddie “Gunna’nın müziğini seviyorum, bence en iyi müzik yapanlardan biri, bu yüzden en iyilerden biri tarafından tanınmak bir lütuf. Şimdi bunu kişisel algılama.” diye karşılık vermişti. 7 Ocakta albümü çıkaran Gunna, Metro Boomin’in prodüktörlüğünü üstlendiği Poochie Gown şarkısında Freddie Gibbs’e karşı “Freddie Gibbs ile takılmam, zenciler ona palavra diyorlar.” sözleri ile cevap verdi. Daha sonrasında Freddie, Twitter üzerinden Gunna’nın dissine karşılık “Lanet olsun bu muydu? Ailemin en azından bana bir kaç bar vereceğini bekliyordum” diyerek alaycı bir tavır ile Gunna’ya tepki gösterdi. Şimdilerde iki taraf da sessizliğini koruyor. İleride Freddie Gibbs’ten Gunna’ya karşı bir diss parçası görür müyüz, o da muamma fakat bu atışma az da olsa bizi kendimize getirdi.

Beklenenin Fazlası

DS4EVER albümü ile beklenenin fazlasını veren Gunna herkesi çok şaşırtmıştı. Son Drip Season albümünde noktayı harika bir şekilde koyup takdiri topladı. Apple Music listesinin ilk beşini de DS4EVER domine etmiş durumda. Son olarak da Future ile işbirliği olan ve Roddy Rich’in remixine dahil olduğu Too Easy Remix klibi albüm çıkışından saatler sonra Gunna’nın Youtube kanalında yayınlanmıştı. Kesinlikle şu anda bambaşka bir seviyede olan Gunna, gerek single gerek albüm featuringlerinde bizleri uzun süre etkisi altına alacağı belli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu