MÜZİK

Durdurulamayan : Ezhel

Sercan İpekçioğlu, namı diğer Ezhel. Müptezhel albümünü çıkardıktan sonraki yükselişini bu sene de sürdürdü. Ard arda 4. kez Spotify’da Türkiye’nin en çok dinlediği sanatçı oldu. Herkes ondan Bedel albümünü çıkarmasını beklerken o yoluna solo ve işbirlikleri ile devam etti.

Az şarkı ama öz etki

Az şarkı ama öz etki

Ezhel bu sene çok fazla şarkı çıkarmamasına rağmen yine piyasayı bir çok kez etkisi altına aldı. Patrice ile işbirliği olan Not a day şarkısı ile fanlarından neden tanınmayan isimler ile işbirliği yapmadığı için tepki alsa da, Ezhel asıl amacının dinlenmek değil, kaliteli insanlar ile kaliteli müzik yapmak istediğini söylemişti.

2 Nisan’da Sakatat’ı çıkaran Ezhel uzun zaman sonra hayranlarına solo bir iş sunmuş, yine alevi yakmıştı. Sakatat sonrası önce Capo, Haftbefehl ve Veysel ile işbirliğinde 4 Kanaken’i çıkarmış, sonrasında ise Gentleman’ın Lifeline şarkısına dahil olup harika bir iş çıkarmıştı. Tekrar bir solo iş ile Bul Beni’yi çıkaran Ezhel inanılmaz bir ilgi görmüş, şarkı ise her yerde çalınmaya başlamıştı bile. Yaklaşık 65 milyon dinlenen Bul Beni, Ezhel’in bu sene en çok dinlenen şarkısı. Sonrasında ise 2020’de birlikte Link Up’ı çıkardıkları Kelvyn Colt ile bu sene de End of time’ı çıkarıp yine bizlere harika bir iş sunmuşlardı. 3 Eylül’de solo olarak Mayrig’i çıkaran Ezhel yakın zamanda beklenen ilgiyi gördü diyebiliriz, şarkı şu ana kadar yaklaşık 12 milyon dinledi. Son olarak kendi ekibi, KOVL’dan Dj Artz ve Bugy’nin ortak albümü We Survive’a beklendiği gibi konuk olup, KOVL ekibi olarak Hayrola’yı çıkararak yine kendilerini kanıtlamış oldular. Ezhel’den Bedel albümü beklense de gerek solo gerek featuring’ler ile harika bir sene geçiren Ezhel Bedel’i ne zaman çıkaracak ?

Bedel ne zaman ?

Bir çok dinleyici bu sene Bedel’e kesin gözüyle bakmış olsa da, Ezhel önce ekibi KOVL prodüktörleri Artz ve Bugy’nin ortak albümü We Survive’a odaklanmış, bu sene We Survive’dan istedikleri verimi ekip olarak almak istemiş olabilirler. Sene içinde zaten Bul Beni’yi çıkararak bir hit elde eden Ezhel, bu seneyi albümsüz olsa da gayet güzel geçirdi. 2022’de Ezhel’in önünde kesinlikle bir engel yok, önden bir featuring çıkarıp sonrasında Bedel’i çıkarması olası bir durum. Albüm hakkında bildiğimiz tek şey, Ezhel ne zaman çıkarırsa çıkarsın piyasayı etkisi altına alacağı. 2022’ye de çok fazla bir süre kalmadı, bekleyip göreceğiz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu