DİZİFORMULA 1

Enzo Ferrari’nin Hayatı Dizi Oluyor!

          Hepimizin bildiği ve sevdiği “Scuderia Ferrari” kurucusu “Enzo Ferrari”’nin hayatı dizi oluyor. İşte Apple TV‘nin yeşil ışık yaktığı dizinin detayları. 

          Enzo Ferrari’nin hayatının 5 yıllık bir dönemine odaklanacak dizi 1956-1961 yıllarını anlatacak. “Ferrari” isimli dizinin senarist koltuğunda pek çoğumuzun “Peaky Blinders” dizisinden tanıdığı “Steven Knight” oturuyor. Yönetmen koltuğunda ise “Stefano Sollima” var. 

          Dizi, “Luca Dal Monte” tarafından yazılan Enzo Ferrari’nin biyografisi “Ferrari Rex: Biografia di un grande italiano del Novecento” kitabından esinlenecek. 

Dino Ferrari in Ferrari 125 GPC. Date unknown, thought to be around 1955-1956.                                                 (Ferrari 125 GPC süren Alfredo Dino Ferrari 1955-1956)

          Konu olarak Enzo Ferrari’nin, büyük oğlu Dino’nun ölümü ve takımın lider pilotu Juan Manuel Fangio’nun ihanetinden sonra, yarış takımını sıfırdan kurmasını ve tarihin en hızlı yarış arabasını yapmaya çalışmasını anlatacak dizinin ön prodüksiyonu şuan İtalya da devam ediyor. 

          “Böylesine efsanevi bir adam ve onun ikonik markası hakkında, böylesine nostaljik bir hikaye anlatmak için çok heyecanlıyım.” diyen Knight sözlerine “Enzo Ferrari’nin hayatına yön veren şey, kendisinin dramatik kişisel ve profesyonel yolculuğuydu. Dizi kompleks ve büyüleyici bir insan çalışmasının sonucunu anlatacak.” şeklinde devam ediyor. 

          Yönetmen Sollina “Bir İtalyan olarak, İtalyan mükemmelliğinin parlayan bir örneği olan Enzo Ferrari’nin bu hikayesini anlatmaktan gurur duyuyorum. Büyük oğlunu kaybettikten sonra kurduğu ve 5 genç sürücüyü içerisinde evladı gibi yetiştirdiği ‘Ferrari Spring Team’ ile ilişkisi sayesinde, kendisini bir dahi yapan benzersiz nitelikleri ve kararlılığı göreceğiz.”  

          Ferrari‘nin dizi siparişini yeni almasından dolayı, çekimlere başlanması ve Apple TV’de yayınlanmasına henüz uzunca bir süre var. Çıktığında ise, bütün motorspor hayranlarının listesinde olacağı kesin.

Anıl Ünal

Selamlar, ben Anıl Ünal. Sıcaklardan eridiğimiz bir ağustos sabahında doğmuşum. Birkaç şehir değiştirsem de şuan Mersin'de yaşamaktayım. Motorsporlarına, müziğe ve genel olarak baya bi' şeye ilgim var. İlgimi çeken şeyleri ilginenen insanlara anlatmayı da seviyorum. Burası da yazıları paylaştığım biricik yer. Instagram'da @anilrauber adresinden bana ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu