AMERİKAN FUTBOLUNFL

EXTRA: Taysom Hill vs Dallas Cowboys

Öncelikle bu yazımız kısa ve öz olacaktır. Bu yazı bu haftaya özel ekstra bir yazı olacaktır çünkü medya üzerinden bazı oyunculara fazla yükleniliyor ve bu durum benim hoşuma gitmeyen bir durum. Eski takipçilerim bilirler önceden Ryan Tannehill’in çok kötülendiği bir zaman vardı medyada, ben o durumdan şikayetçiydim çünkü Tannehill hem istatistiksel ve hem takım oyunu olarak güzel bir sezon geçirmişti. Bunun üzerine twitter üzerinden kendisini savunmuştum. Bugün ise küçük görülen ve kötülenen bir adamı Box To Box Medya üzerinden daha çok kitleye hitap edeceğimi düşündüğümden ve gerçekten siz okurlarımızı bilgilendireceğini düşündüğümden Taysom Hill hakkında bir şeyler yazmak istedim. Şimdiden herkese iyi okumalar…

Taysom Hill’e neden yükleniliyor?

Öncelikle Taysom Hill, QB pozisyonu başta olmak üzere birçok mevkiide oynayabildiği için sezon öncesi yüklü bir kontrat aldı. Medya buna tepki gösterdi, kendisi daha fazla kanıtlaması gerektiğini ve bu maaş bütçesiyle Saints’in yanlış yaptığı düşünüldü. Gerçekte ise bir Tampa Bay Buccaneers taraftarı olarak geçen sene normal sezonda kaybettiğimiz iki Saints maçını düşünürsek Taysom Hill Alvin Kamara’yla beraber gerçekten beni deli etmişti. Buccaneers defansının gerçekten zorlandığını ve geçen sene Drew Brees’in sakatlık geçirdiği 1 ayda takımı nasıl iyi oynattığını görmüştüm. Bu kontrat evet biraz fazla ama Taysom Hill kesinlikle kötü oyuncu değil.

Saints neden Cowboys maçını kaybetti?

Öncelikle bu maçın faturası Taysom Hill’e kesildi. Bu yargılama tamamen yanlış. Saints başta Jameis Winston olmak üzere birçok oyuncusu sakatlandı, O-line çizgisi kan ağlıyor. Taysom Hill gerçekten bu takımı elinden geldiğince en iyi şekilde oynattı. 4 INT kaydettiği için kendisine çok yüklenildi. 4 INT pozisyonunu inceleyecek olursak bu 4 pozisyondan sadece 1 tanesi Taysom Hill’e yazar. Diğerleri ise kesinlikle o-line çizgisine yazar. O-line çizgisi o kadar kötüydü ki herkes tuttuğu adamı kaçırıyordu ya da hangi adamı savunacağını bilemiyordu, adete bir kargaşa vardı. Takımda Alvin Kamara gibi elit bir RB ve Michael Thomas gibi elit bir WR sakatken Taysom Hill bu o-line ile anca bu kadar oynatabilirdi. Saints bu maçı kaybetmesinin nedeni Taysom Hill değil O-line ve sakatlıklar olduğu aşikâr.

Mehmethan Bellek

Hasta NFL ve NCAAF takipçisi, Tampa Bay takımları taraftarı ve koyu Justin Herbert savunucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu