BASKET HABERLERİNBA

NBA’de sezonun ikinci haftasını geride bıraktık. Biz de bu hafta yaşanan gelişmeleri ve Golden State Warriors’ın iyi başlangıcını konuşacağız.

İkinci Bahar

2019 Final serisi sonrası gerek Klay Thompson’ın sakatlığı gerek Kevin Durant’in ayrılığı sonrası Golden State Warriors yeni bir yapılanmaya gitmek zorunda kalmıştı. 2019 – 2020 sezonunun başında Stephen Curry’nin elini sakatlamasıyla tamamen drafta oynayan bir takım olmuştu. Draftta James Wiseman’ı 2.sıradan seçen Golden State Warriors, offseasonda Kelly Oubre ve Brad Wanamaker ile anlaşmıştı. Sezon başı tekrardan ağır sakatlık geçiren Klay Thompson ise tüm yıl formaya giyemeyecekti. 2020 – 2021 sezonuna kendini tekrardan kanıtlama gayesiyle giren Stephen Curry ise çok iyi bir sezon geçirmişti. Ancak bu iyi oyunu play – in’de Lebron ve arkadaşlarına yenilmesine engel olamayacaktı.

Ve 2021 – 2022 sezonu..  Golden State Warriors, Andre Igoudala’nın yuvasına dönmesi yanı sıra Nemanja Bjelica ve Otto Porter’ı kadrosuna kattı.

Sezona Golden State, 2016 yılından bu yana ilk defa 4-0 derece ile başladı. Şu anda ise durumu 10-1. Tabii bu derecedeki asıl payın Chef Curry’nin olduğunu söylemeye gerek yok.  Bu süreçte 50 ve 45 sayılık harika maçları var Curry’nin. Ancak Steve Kerr için bu olağandışı bir performans olarak gözükmüyor..

Stephen Curry’nin performansı hakkında Steve Kerr: “Böyle bir şeyi asla görmediğimi söylemek isterdim ama 7 yıldır bunu izliyorum, yani gördüm.”

Bu başlangıç sonrası herkesin aklında olan tek bir şey var. Golden State Warriors final oynayabilir mi?

Bunun için bir şey söylemenin erken olduğunu herkes biliyor. Sezona böyle başlayıp kaybolan birçok takım gördük. Golden State Warriors’ın bu takımlardan en büyük farkı şampiyonluk DNA’sına sahip olması. Ancak onlarında o kupayı ve yüzüğü hedeflemesi için hamle veya hamleler yapması şart. Jordan Poole ve Wiggins’in tüm sezon boyunca vereceği istikrarlı katkı ve playoff performansı herkes için soru işareti olacaktır. Andre Igoudala tecrübesi ve sakinliğiyle takıma katkı verecektir fakat yaşı herkeste soru işareti yaratıyor. Otto Porter JR’ın da şu an için az süre aldığı ve bu süreleri verimli oynadığı görülüyor. Süresi ve takıma alışma payı geçtikçe verimi de katkısı da artacaktır. Curry ve Draymond’u zaten tanıyoruz. Neler verecekleri hakkında konuşmaya pek gerek yok. Tüm bu değerlendirmeler üzerine sanki bir eksik parça kalıyor takımda. O da Klay Thompson..

Adrian Wojnarowski :“Şu anda rehabilitasyon çalışmalarına devam ediyor ve geri dönüşü için bir hedef tarihin muhtemelen önümüzdeki birkaç hafta içinde belirleneceği söylendi. İyimserlik hakim. 20 Aralık veya 23 Aralık olabilir. Warriors’ın Noel’den önce sahasında oynayacağı maçlar var ve bu nedenle Klay Thomspson’ın planı bu maçlarda olabilmek.” dedi.

Tam iki yıldır maça çıkmıyor Klay Thompson. Şu süreçte ne verebileceğini kestirmek çok güç. Ancak eski performansının bir gömlek altında bile oynasa mükemmel oynayan şu takımı başka seviyelere taşıyacağı bir gerçek. Hem savunmada vereceği katkı hem de şutör katkısı, Curry’i ve takımı oldukça rahatlatacaktır. Kendisi umuyoruz ki eski performansını yakalar. Böylece hem kendisini hem de Golden State Warriors’ı playoffta iyi yerlerde görecek olabiliriz. Belki de tekrar Lebron James’e karşı bir seri.. Kimse bu eski rekabete hayır demez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu