AMERİKAN FUTBOLUNFL

Indianapolis Colts’da her şey yolunda mı?

Sezon başladığından beri ilk 3 haftayı mağlubiyetle kapatan Indianapolis Colts dün Tua’sız zayıf rakibi Miami Dolphins’i mağlup ederek ilk galibiyetibi aldı. Böylece 3 maçlık yenilgi serisini bitirdi. Indianapolis Colts ilk 3 hafta zorlu rakipleri ile karşılaştı. Bunlar sırasıyla Seattle Seahawks, Los Angeles Rams ve Tennessee Titans’dı. Indianapolis Colts gerçekten bir  play-off takımı olmak istiyorsa geçtiğimiz son 3 haftada en az 1 galibiyet almalıydı. Bu haftaki Miami Dolphins galibiyeti rahat gelse de aslında onlar için tehlike çanları çalıyor demektir. Geçen sezon play-offta büyük umutlarla başlayıp wild card maçını kaybedip 1 galibiyet bile alamadan tamamladılar. Aslında oyun olarak ve taktik olarak iyi duruyorlar fakat sorunlar başka şeyler gibi duruyor.

Jonathan Taylor Indianapolis Colts first win Miami Dolphins - TSN.ca

Indianapolis Colts’da ne tür sıkıntılar var?

Öncelikle bu takımın en büyük sorunu kesinlikle clutch bir takım olmamaları. Bu duruma verebilecek en kolay 2 örnek var. Birincisi 2.hafta oynanan Los Angeles Rams maçıydı. Bu maçta Colts her şeyi lehine çevirebilecekken bir anda her şeyi batırıp oyunun son dakikalarında rakibine galibiyeti hediye etti. İkinci örnek ise takımın kicker oyuncusu Blankenship… Blankenship normal sezonu gayet başarılı geçirse de kritik ve büyük maçlarda takımına galibiyet golünü getirememektedir. Georgia’daki maçları ve geçen seneki Buffalo Bills maçı bu durumu en iyi özetleyen maçlardır.

Carson Wentz bu sezon kötü mü?

Hayır, aksine Carson Wentz övüyü hakeden bir oyun kurucu. Carson Wentz sezona başlamadan eleştirlerin ve baskıların hedefiydi. Medyanın “Sezona sağlıklı girecek mi?”, ”Bu sezon sağlıklı kalacak mı?”, “Carson Wentz bust mı?” gibi soruları vardı sürekli. Carson Wentz bu baskıyı atlatarak sezona gayet iyi başlangıç yaparak kafalardaki bütün soru işaretlerini sildi. Mental ve fiziksel olarak herkese hazır olduğunu gösterdi.

Peki Colts’un sıkıntısı ne?

Indianapolis Colts’un sıkıntıları; Clutch değiller, oyuncuları yetenekli ama birçoğu büyük maçların oyuncusu değil ve son olarak Carson Wentz’in silahı yok.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Blankenship gibi oyuncuların clutch olmaması ve başa baş giden Rams maçı gibi maçların sonunu getirememeleri bu takımın en büyük sorunlarından biridir. Diğer bi husus ise büyük maçların sonunu getirebilecek oyuncuları yok. Hilton ve Pittman ne kadar iyi ve yetenekli olsalar da kritik maçları kazandırabilecek ya da ligteki mevkiidaşlarıyla başa baş yarışabilecek oyunculardan değildir. Buradan direkt son soruna da geçebiliriz. Pittman ve Hilton, Carson Wentz için birer silah değiller. Gerçekten büyük tehdit oluşturup rakip savunmanın dikkatini Wentz’den çekemiyorlar. Geçen seneki gibi Kamara ile Brees ile ikilisi gibi Wentz’in ikili olup kendisinin üzerindeki odağı dağıtabilecek bir oyuncunun kesinlikle bu takıma dahil edilmesi gerekir.

Mehmethan Bellek

Hasta NFL ve NCAAF takipçisi, Tampa Bay takımları taraftarı ve koyu Justin Herbert savunucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu