MÜZİKRozita'nın Kaleminden

Karsu Dönmez – ”Caz Kedisi”

Piyanoya olan merakı henüz 8 yaşındayken başlayan Türk kökenli müzisyen Karsu, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde dünyaya geldi. Hollanda’da kendilerine ait olan Kilim Restoran’ın müşterilerine piyano çalarak 16 yaşında aktif bir müzik hayatına sahip oldu.

Karsu’nun bu gelişmesini fark eden ailesi onun için bir salon tuttu ve burada ilk konserini verdi. Bir anda şehirde üne ulaşan Karsu birçok yerden teklif almaya başladı ve yeteneği dünya çapında yankı uyandırdı.

Bir dönemler psikoloji okumak isteyen Dönmez, okulu okumaya her zaman fırsatı olacağını bu yüzden henüz yeteneğine sahipken ve üretebiliyorken müziği seçmenin kendisi için daha doğru bir karar olduğunu düşünerek müziğe yöneldi.

KARSU

Müziğimi bekletemezdim, bu yüzden müziği seçtim.

Karsu Dönmez

Her ne kadar dünya çapında başarılı ve ödül almış bir müzisyen olsa da kendisi için ”ünlü” tanımlamasını kabul etmeyen Karsu, yazın gittiği bir otelde kendisi için spor salonunu kapattıran otel müdürüne sitemde bulunup rahatsız olduğunu bir röpörtajda dile getirdi.

Müziği ilk önce kendim için yapıyorum

Karsu Dönmez

Yaklaşık 60 kişilik orkestrası ile yer yer gezmiş hatta birçok yetimhane ve mülteci çocuklar için yurdun dört bir yanında ücretsiz konserler düzenlemiş. Hapishaneleri de ziyaret ettiğini söyleyen Karsu, müziğinin birçok insan için etkileyici olduğunu kendi gözleriyle gördüğünü, ağzı açık izlediklerini dile getirmişti.

Karsu, ailesi ona çocukluğundan itibaren kendini bulması için desteğini eksik etmediğini ve bunun için çok şanslı olduğunu, her çocuğun bu şansa sahip olması gerektiğini bir röportajında şu sözlerle dile getirdi;

Her çocuğun yeteneğini keşfetmesi için bir şans verilmeli.

Karsu Dönmez

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu