FORMULA 1PİLOTLAR

Mick Schumacher – Nikita Mazepin Tartışması

-Monaco’da Mick Schumacher’in motorunda arıza çıktı ve bu yüzden takım ondan Nikita’ya yer vermesini istedi ve takım tarafından problem düzelince yerini geri alacağına dair söz aldı. Mick sorunun düzeldiği an Nikita’yla arasında oluşan 30 saniyelik farkı çok çabuk şekilde kapattı ve sonra yerini radyodan geri istedi. Adeta yalvardı ama takım buna söz verdiği halde izin vermedi.

Aralarındaki gerginlik Bakü’deki radyo konuşmasından sonra hat safaya çıktı, bütün medyanın “sakin çocuk” olarak tanıdığı Mick, Bakü’deki olay hakkında Alman basınına “Belki artık benim de eldivenlerimi çıkarmam gerekiyordur” diye röpörtaj verdi. Mick’in amcası eski Formula 1 pilotu Ralf Schumacher ise olaya sonradan dahil olarak anını İnstagram hesabında paylaşarak “Bu kabul edilemez açıklamasında bulundu.

Bakü’den sonra Mick’de, Nikita’ya karşı sert savunma yapmaya başladı, taraflar birçok kez birbirlerini yarış dışı bırakmanın eşiğine geldi
-Bu olaylardan sonra Nikita Mazepin’in babasının olaylara karışıp Nikita’ya daha iyi aracı vermesi için para teklif ettiği, takım patronunun bu parayı kabul etmediği, bu yüzden Nikita’nın babasının takım patronunu kovulmakla tehdit ettiği söyleniyor.

Bu yazıyı sitemizde paylaşmamıza izin verdiği için https://twitter.com/lydia2909 çok teşekkür ediyoruz.

Muhammet Işık

13 Mayıs 2003 İzmir doğumluyum. Yaklaşık 1 sene farklı medya kuruluşlarında çalıştıktan sonra 2021'in Temmuz ayı itibariyle Box to Box Medya oluşumunu kurduk. Ege Üniversitesi Gazetecilik öğrencisiyim. Sosyal Medya hesaplarımız ve Boxtoboxmedya.com sitesinin sorumlusuyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu