AMERİKAN FUTBOLUNFL

NFL’DE YENİ SEZON HEYECANI BAŞLIYOR

Football bu yaz kaldığı yerden devam edecek!

NFL, 6 Ağustos Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece saat 03:00’da Pittsburgh Steelers ve Dallas Cowboys ile oynanacak Hall of Fame maçı Tom Benson Hall of Fame Stadı’nda yeni sezona perdesini açıyor. Uzun bir aranın ardından NFL özlemi son buluyor. Bu gece gözler öncelikle 3 isim üzerinde olacak.

Bu isimlerden ilki tabii ki Dak Prescott… Talihsiz bir sakatlık sonucu geçen sezonun ilk başlarında lige havlu atan Dak Prescott’ın yeni sezona nasıl başlayacağı büyük merak konusu. Bu sezon off-season’da NFL’in takım bütçelerini 185 milyon $ olarak açıklarken Dak Prescott 4 yıllık 160 milyon $’a yeni kontrat imzalayarak spor dünyasında büyük yankı uyandırmıştı. Dak Prescott’ın yeni kontratındaki 126 milyon $’ın garanti ücret oluduğu ve bu kontratın primlerle beraber 164 milyon $’a yükselebileceği açıklanmıştı. Bu kontratla beraber dünyaca ünlü Forbes Dergisi 21 Mayıs 2020 – 21 Mayıs 2021 tarhileri arasında en fazla kazanan sporcular listesinde Dak Prescott kendisine 4.sırada yer buldu. Bu kontrat bir sürü tartışmayı beraberinde getirdi. Dak Prescott yeni kontrata imza atmasıyla beraber Dallas Cowboys’un NFL’in kemer sıktığı dönemde bu kontratı vermesinin ne kadar doğru olup olmadığı, Dak Prescott’ın bu kontratı hak edecek kadar iyi oynayıp oynamadığı, Dak Prescott’ın bu sene sağlıklı dönüp dönmeyeceği gibi konulara sık rastladık. Bu tür tartışmalara cevap bulmak isteyen NFL izleyecileri bu gece mutlaka bu maça odaklanacaktır.

Cowboys agree to terms on deal with quarterback Dak Prescott - Sportsnet.ca

Bu gece dikkat edilecek başka bir isim ise Najee Harris… Najee Harris Alabama ile rüya gibi bir sezon geçirdikten sonra CFB finalinde şampiyonluğu kucakladı. Geçen sezon 43 top kullanımında 425 Yard top taşıyarak 30 Touchdown kaydeden Najee Harris bu sezon Pittsburgh Steelers’ın Running-Back rotasyonuna ilaç olup olmayacağı merak ediliyor. Steelers ile ilk maçında neler yapabileceğini görmek isteyen NFL izleyicileri bu maçı merakla bekleyecektir.

Najee Harris' game-saving performance worth more than a Heisman for Alabama | Sporting News

Bu maça dikkat kesilmek için akla gelen son isim ise Micah Parsons… Dallas Cowboys 2021 Draftında ilk seçimini Micah Parsons’dan yana kullanarak taraftarı ve medyayı memnun etti. Medyanın ve taraftarın umudu olan Micah Parsons’ın takımına nasıl katkısı olacağı merak konusu. Cowboys taraftarlarının heyecanla beklediği Micah Parsons’ın performansını bu gece göreceğiz.

Ve daha bu oyuncular gibi sakatlıktan dönen veya bu sezon draft edilen oyuncuların performansını görmek için NFL severler Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece saat 03:00’da ekran başında olacak.

Mehmethan Bellek

Hasta NFL ve NCAAF takipçisi, Tampa Bay takımları taraftarı ve koyu Justin Herbert savunucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu