AMERİKAN FUTBOLUNFL

Sezon öncesi Kansas City Chiefs

Son iki senedir şok mağlubiyetler alarak sezona veda edip her geçen sene daha da güç kaybeden Kansas City Chiefs’in bu sezon neler yapacağı büyük soru işareti. Takımdaki büyük oyuncularını kaybeden ve cap space’i ayarlamakta sorunlar yaşayan Kansas City Chiefs’in önümüzdeki sezon nelere yapabileceğini ve mevcut durumu hakkındaki bu yazımızda değerlendireceğiz.

 

Takım: Kansas City Chiefs

Cap Space: $14,645,307

Gidenler

  • Tyrann Mathieu, S
  • Tyreek Hill, WR

Gelenler ve sözleşmesi uzatılanlar

  • Ronald Jones II, RB
  • Marquez Valdes-Scantling, WR
  • Corey Coleman, WR
  • JuJu Smith-Schuster, WR
  • Justin Reid, S
  • Josh Gordon, WR
  • Justin Watson, WR

Kansas City Chiefs’te şok ayrılıklar!

Kansas City Chiefs’ten iki elit oyuncu ayrıldı. Bunlardan ilki olan Tyrann Mathieu kalbi kırık bir şekilde kulüpten ayrıldı. Kendisine sözleşme bile teklif edilmedi bu yüzünden büyük hayal kırıklığı içerisinde. Kansas City Chiefs kendisinin yerini Houston Texans’tan Justin Reid ile doldurdu. Reid kesinlikle Mathieu’nün yerini doldurabilecek bir oyuncu değil. Ayrılan ikinci isim ise Tyreek Hill… Hill daha fazla para kazanmak istediği için son senesinde Chiefs tarafından takas listesine konuldu. Takas listesine konulur konulmaz Miami Dolphins kendisini kadrosuna dahil etti. Tyreek Hill karşılığında Miami Dolphins 2022 1.tur, 2022 2.tur, 2022 4.tur, 2023 4.tur ve 2023 6.tur draft haklarını verdi. Üstüne Tyreek Hill ile sözleşme uzattı. Tyreek Hill bu sezondan sonra 3 yıl için 75 milyon Dolar kazanacak.

Kansas City Chiefs draftta ne yapacak?

Kansas City Chiefs bu off-season’da kadrosuna çok fazla WR oyuncusu dahil etti, bu yüzden draftta büyük ihtimalle defans ve o-line oyuncusu kovalayacak. Çünkü bu draft sınıfının kötü olduğunun farkındalar ve bu yüzden yan parça toplamak daha mantıklı gelecektir. Bu draft sınıfında WR oyuncuları yok mu? Var tabiki ama NFL’de garanti iyi oynayacak oyuncu yok. Chiefs eşeğini sağlam kazığa bağlamak isteyecektir artık hata yapma lüksleri yok. Kadroları her geçen gün zayıflıyor. Bu sene 19.sıradan Miami Dolphins’in draft hakkı ellerinde fakat Saints, Packers ve Patriots gibi takımların WR oyuncularına hucüm edeceğini düşünürsek kendilerine sadece 19.sıradan WR çekebilme ihtimalleri var fakat yine de bu seçim riskli olacak ve oyuncu seçeneği az olacak. Defans ve o-line bakımından zengin bir draft sınıfını değerlendirmeyi isteyeceklerini düşünüyorum.

 

Kansas City Chiefs nereye kadar gidebilir?

Bu başlıkta biraz gerçekçi olalım. Kansas City Chiefs AFC finaline çıkarsa çok iyi bir sezon geçirmiş demektir. AFC West’e Russell Wilson, Khalil Mack, Davante Adams, JC Jackson gibi oyuncular geldi bırakın konferansı gruptan çıkmak bile başarı gibi duruyor. Mahomes’un tek büyük silahı Kelce kaldı. Tyreek Hill’in gidişinden sonra hucümda tıkanacaklarını düşünüyorum, sadece Hill’in gidişi değil zaten son iki sezondur Mahomes tıkanınca Chiefs hucümu saçmalıyordu. Bu sene Mahomes’un oyundan biraz bile düşmesi Chiefs’e çok pahalıya mal olacak. Hill gibi elit bir oyuncunun yeri JuJu ve Scatling-Valdes gibi oyuncular dolduramaz. Benim şu anlık tahminim sadece 1 Wild Card galibiyeti olacak.

Mehmethan Bellek

Hasta NFL ve NCAAF takipçisi, Tampa Bay takımları taraftarı ve koyu Justin Herbert savunucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu