FUTBOLTAKIM İNCELEMELERİTÜRKİYE LİGİ

SÜPER LİG TAKIM İNCELEMELERİ #2 RİZESPOR

Geçtiğimiz sezonu 13 .sırada 48 puan ile tamamlayan Karadeniz ekibi bu sezona daha iddialı şekilde giriyor.

Sezona Bülent Uygun hoca ile başlayacak olan Rizespor’da mevcut kadro bu şekilde. Bir kaç genç isim daha var altyapıdan kampa katılan onları yazmadım, umarım yeni sezonda kadroya katılırlar ve forma şansı bulurlar.

As kaleci yıllardır olduğu gibi Gökhan Akkan’ın olması bekleniyor ama geçen sezon Gökhan’ın düşen formu yüzünden ara ara Tarık Çetin ve Zafer Görgen’de kaleye geçmişti. Bence kaleye oyuncu alınmasına gerek yok.

Defans hattı deneyimli isimlerden oluşuyor.

Stoper hattında 3 isim dikkat çekiyor. Emir Dilaver, Selim Ay ve yeni transfer Sebastian Holmen bunların arkasında ise yedek bekleyecek 4. stoper Vedat Muriqi transferinde Rizespor’a katılan Burak Albayrak.

Sebastian Holmén

Yeni gelen stoper Sebastian Holmén ligimizde daha önceden oynamış olan Samuel Holmén’in kardeşi.

Bek rotasyonu ise daha karmaşık. Sağ bek 2 Türk oyuncuya teslim edilecek bunlardan biri herkesin tanıdığı tecrübeli bek Gökhan Gönül yedeği olarak ise Eroskpor’dan transfer edilen genç oyuncu Aziz Aksoy olacak.

Sol bek rotasyonu ise Dario Melnjak ve benim çok beğendiğim ve fazlasıyla yetenekli olduğunu düşündüğüm genç oyuncu Cemali Sertel’den oluşacak.

Defans hattı için benim yorumum ayağına hakim bir stoper ve Gökhan Gönül’ün yaşından kaynaklı yaşayacağı sakatlıklardan dolayı aynı performansı verecek bir bek alınmasını düşünüyorum.

Orta alan ise Rizespor’un en başarılı olacağı olan bölge gibi duruyor çünkü ben bir süredir bu kadar geniş ve kaliteli bir orta saha hatırlamıyorum. Rizespor’un 4-2-3-1 oynadığını düşünürsek o bölgede Bülent hocanın seçimi çok zor olacak.

FUTBOLCU YAŞI MEVKİ
Lebogang Phiri 26 Ön Libero
Fabrício Baiano 29 Ön Libero
Erik Sabo 29 Merkez Orta Saha
Bryan Dabo 29 Merkez Orta Saha
Damjan Djokovic 31 Merkez Orta Saha
 Fernando Boldrin 32 Ofansif Orta Saha
Ronaldo Mendes 28 On Numara
Alper Potuk 30 On Numara

Bülent Uygun genellikle orta alanda Box to Box yapmayı seven oyuncular ile oynayıp ofansif orta sahasını daha serbest oynatıyor.

Sağ açık rotasyonunda Eren Karadağ ve Uğur Can Semizoğlu gibi iki tane genç kanat var ama ben onların oynyacağını düşünmüyorum. Alper veya Boldrin’in oynayacağını düşünüyorum.

Sol tarafta Umar zaten ligimizin hilesine sahip olan oyuncularından biri. Bu tarz hızlı isimler bizim ligde kolay kolay savunulmuyor. Arkasında ise Mahsun Çapkan var Mahsun son izlediğimde fizik olarak hazır değildi çok ince kalıyordu umarım kendisini geliştirmiştir çünkü bu sezon Rizespor kanat bölgesinde ona ihtiyaç duyabilir.

Forvet hattı ise adeta TRANSFER diye bağırıyor. Remy oldukça kariyerli bir isim ama sakatlık sonrası ne durumda olacağı belli değil, rotasyonda 11 oynayacak kapasitede başka isim de yok. Karadeniz temsilcisinin en az iyi bir yabancı forvete ihtiyacı var.

Bu yazımı bitirmeden önce Rizespor için son sözlerim bu kadro tutarsa ve iyi bir sağ bek ve forvet alınırsa ilk 8 içinde ligi bitirebileceğini düşünüyorum. Rizespor’u dikkatle takip edeceğim.

Muhammet Işık

13 Mayıs 2003 İzmir doğumluyum. Yaklaşık 1 sene farklı medya kuruluşlarında çalıştıktan sonra 2021'in Temmuz ayı itibariyle Box to Box Medya oluşumunu kurduk. Ege Üniversitesi Gazetecilik öğrencisiyim. Sosyal Medya hesaplarımız ve Boxtoboxmedya.com sitesinin sorumlusuyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu