AMERİKAN FUTBOLUNFL

Tampa Bay Buccaneers’ın geleceği

Bugün Tampa Bay Buccaneers Head Coach’u Bruce Arians QB tartışmaları hakkında “ 1 numaralı kapımız şu an Kyle Trask.” Demecinde bulundu. Peki Buccaneers şu saatten sonra ne yapmalı, takımdaki son durumlar ne? Kimler Emekli oldu, kimler gidecek, kimler kalacak?

 

Takımdan ayrılanlar

Geçtiğimiz sezonun ortasında Antonio Brown sahayı terk ettiği için sözleşmesine son verildi ve yollar ayrıldı. Ardından play-offlarda şok Rams yenilgisi geldi. Bu yenilgi ile beraber Buccaneers için sezonun bittiği anlamına geliyordu.

Daha Super Bowl oynanmadan Tom Brady emekliliğini duyurdu. Gronkowski, Brady’nin emeklilik söylentilerinin başladığı zamanlarda Brady ile kariyerine devam etmek istediğini duyurmuştu böylelikle Gronkowski Brady’nin gidişi ile beraber bu takımda kalmayacaktır.

Buccaneers’ın emektar Guard oyuncusu daha 28 yaşında emeklilikliği duyurdu ve Brady’nin emeklilik kararı sonrası bu ayrılık camiada şok etkisi yarattı.

Son dakika: Super Bowl'da Tampa Bay Buccaneers şampiyon oldu, Tom Brady tarihe geçti - Son Dakika Spor Haberleri

Takımın son durumu

Tom Brady – Emekli

Ali Marpet – Emekli

Chris Godwin – Free Agent

Carlton Davis III – Free Agent

Ryan Jensen– Free Agent

Leonard Fournette – Free Agent

Rob Gronkowski– Free Agent

Jason Pierre Paul – Free Agent

Ronald Jones II – Free Agent

Ndomukong Suh – Free Agent

 

Şu an resmi olarak takımda olmayan ve hala aktif olan oyuncuların geçen sezon aldığı maaşlar

Leonard Fournette – 1,000,000 $

Gronkowski – 1,750,000 $

Jason Pierre Paul – 12,500,000 $

Ndomukong Suh – 1,500,000 $

Ryan Jensen – 9,250,000 $

Carlton Davis – 2,433,000 $

Chris Godwin – 15,983,000 $

Ronald Jones II – 1,444,351 $

Tampa Bay Buccaneers: 4 Critical areas of focus at the bye week

Tampa Bay Buccaneers bu OFF – SEASON’da neler yapmalı?

Öncelikle Tom Brady’nin ayrılığı sonrası takımdaki QB belirsizliğinden dolayı Russell Wilson ve Deshaun Watson iddiaları çıktı. Wilson, Seattle’ı şu an evi gibi gördüğünü açıklarken Texans davası sonuçlanmayan Watson için first round pickler istedi. Bunun üzerin Buccaneers QB pozisyonu için geçen seneki draftta 2. Turdan seçtiği Kyle Trask’a şans vermelidir.

Tampa Bay Buccaneers’ın şu an takımdan ayrılanlarla beraber Cap Space’i 21,310,888 $.

RB pozsiyonu için Leonard Fournette gibi bir yetenek bir daha kolay kolay gelmeyeceği için Buccaneers öncelikle ona kontrat vermelidir. Ronald Jones II, Chiefs’e karşı oynanan Super Bowl’dan sonra gözden düştüğü için ona kontrat vermeyeceklerdir.

WR için Chris Godwin’i önümüzdeki sezonlarda takımda düşünmüyorlar bu yüzden draftta WR oyuncusuna yönelmeliler. Bu sezonki sınıfta ilk 2 turdan rotasyonda yer edinebilecek bir WR oyuncusu rahat alınabilir.

Geri kalanlarda ise Suh’a makul bir kontrat verip Jensen’i takımda tutmalılardır. Marpet’ın yeri bu seneki draft sınıfı sayesinde doldurulabilir. WR sınıfı gibi o-line, d-line, CB sınıfları gibi bu seneki draft sınıfı oldukça zengin.

Özetlemek gerekirse takımda tutulması gerekenler Jensen, Suh ve Leonard Fournette’dir. Linebacker rotasyonu Buccaneers’da oldukça geniş, Cornerbackler bu draftta telafi edilebilir. Gronkowski sezonun büyük bölümünde oynamıyor Brate ve OJ Howard ile sezon ilerleyebilir. QB draftına yönelmek mantıklı değil gibi çünkü bu seneki QB sınıfı aşırı kötü bir durumda. En uygun seçim taraftarın hoşuna gitse de gitmese de Kyle Trask olacaktır.

Mehmethan Bellek

Hasta NFL ve NCAAF takipçisi, Tampa Bay takımları taraftarı ve koyu Justin Herbert savunucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu