MÜZİK

Travis’in AstroFest Faciası

Travis Scott’ın yılda bir defa memleketi Houston TX’da düzenlediği AstroFest bu yıl adeta faciaya sebep oldu. Aylar önce biletlerin tükendiği, 100 bin kişinin katıldığı konserde izdiham ve overdose sebebi ile 10 ölü ve yüzlerce yaralı bulundu. Büyük bir kitle ölümlerden Travis’i sorumlu tutsa da Travis meydana gelen bu trajedik olayda suçlu kişinin o olmadığını ve açılan davalara bağlı kalmaması gerektiğine inanıyor. Aynı zamanda Travis ile beraber sahneye çıkıp gösteriye katılan Drake de ağır yaralanan bir olayzede tarafından 1 milyar doların üzerinde bir miktar ile dava edilmiş durumda.

Scott’ın yaşadığı kayıplar

Travis hem maddi hem manevi olarak AstroFest olaylarından bu yana zarar görmeye devam ediyor. Yaşanan olayda açılan ilk davadan sonra davaya 280 olayzede de dahil olmuştu ve Travis Scott’ın karşı karşıya kaldığı tazminat doları 2 milyar doları bulmuştu. Olay sadece mahkeme masasında kalmamış, Travis Scott’ın bir çok iş birliği yaptığı markalar da Travis’e karşı tavrını belli etmişti. Nike olaylardan hemen sonra “AstroFest’te yaşanan trajik olaydan etkilenenlere saygımızdan Air Max 1 X Cactus Jack’in çıkış tarihini erteliyoruz” açıklaması yaptıktan bir kaç gün sonra ise Epic Games çıkışlı Travis Scott ile 2020’den beridir anlaşması olan Fortnite, Travis itemlerini Item Shop’undan kaldırdı. Son olarak da Travis Scott, eşi Kylie Jenner ile W Magazine’in yeni sayısının kapağında yer almıştı ancak, W Magazin editörleri AstroFest olaylarından dolayı dergiyi raflarda yer almadan toplattı. Ard arda gelen bu sponsorların Travis’e karşı tavrı kimine göre doğru olup takdir toplasa da kimine göre de yanlış olup tepki topladı.

Yaraları sarma çabası

Yaşanan olaylardan sonra Travis açılan yaraları sarmak için bir kaç hamle yapmıştı. Better Help adlı terapi uygulamasıyla anlaşan Travis, festivalde bulunanların “Astro” kodunu kullanarak 1 ay ücretsiz online terapi alabileceklerini açıkladı. Bu iş birliğinin ardından Travis’in hâlâ para derdinde olduğu düşünülerek, yine tepkilerin hedefi oldu. Bunun yanı sıra, AstroFest davaları için daha önce Donald Trump’ın davasına bakan bir avukatı tuttuğu bildirildi. Avukat, ölen 10 Astroworld kurbanlarının ailelerini bir e-posta göndererek, bu kişilerin cenaze masraflarını ödemeyi teklif etti. Fakat kurban ailelerininin bir çoğu bu teklifi kabul etmedi.

Travis’in kariyeri ne yönde gidecek ?

Olaylardan önce yaptığı bir magazin röportajında uzun zamandır beklenen UTOPIA albümünü 2021’de çıkaracağını söyleyen Travis, olaylardan sonra yakın bir zamanda sosyal medya hesaplarının biyografisinde bulunan UTOPIA yazısını kaldırdı. Bu hamle ile aslında neler olacağını anlıyoruz. Travis’in son yaşanan olaylar ile beraber geri adım atıp bu faciayı unutturmak isteyeceği aşikar. Peki bunu yapabilir mi ? Onu da bize zaman gösterecek.

Yazıyı yazan: https://twitter.com/inmyfumes‘e çok teşekkür ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu